aaarent.cz REALITNÍ KANCELÁŘ - PRAHA - CENTRUM AAArent.cz   reality on-line

< návrat zpět

Hypotéka

Hypotéka? Hypotéky!

Hypotéky (hypotéční úvěry) jsou jedním z nejstarších a nejoblíbenějších způsobů řešení otázky bydlení. Ať už chcete pořídit nové bydlení, nebo jen modernizovat stávající, hypotéka vám umožní využít výhodnou půjčku s příznivou úrokovou sazbou.

Co je hypotéční úvěr

Hypotéční úvěr nebo-li hypotéka je úvěr určený fyzickým i právnickým osobám zajištěný zástavním právem k nemovitosti na území ČR. Obvykle se jako zástava využívá financovaná nemovitost, ale není to podmínkou, ručit lze i objektem jiným. Klasický hypoteční úvěr se používá na investice do nemovitostí, tedy na koupi, stavbu, modernizace, ale také pro vypořádání majetkoprávních vztahů (dědictví, spoluvlastnictví) a refinancování jiných úvěrů.

Co jsou Americké hypotéky

Americké hypotéky jsou zvláštní – neúčelové hypotéční úvěry, z nichž může být financováno víceméně cokoli. Podmínkou však zůstává zajištění zástavním právem k nemovitosti.

Kde lze sjednat hypotéku

Hypotéky lze sjednat u hypotečních bank s dobou splatnosti 5 až 30 let. Před uzavřením smlouvy o hypotečním úvěru banka prověřuje majetkové poměry a majetkoprávní vztahy k financované nemovitosti. To pro Vás znamená především obíhání několika institucí a získávání výpisů, formulářů, potvrzení a razítek. Na základě doložených informací banka posoudí Vaši bonitu a podle ní navrhne pro Váš hypotéční úvěr úrokovou sazbu. Znamená to, že můžete mít na stejný hypotéční úvěr od stejné banky jinou sazbu než Váš kolega.

Jak vysoký může být hypotéční úvěr

Hypoteční úvěr lze sice u některých ústavů získat již od výše 100 000 Kč, ale pravidlem bývá, že pro profinancování investic do bydlení do výše 300 – 500 000 Kč se vyplatí stavební spoření, nad 500 000 to pak zpravidla bývá vhodně zvolený bankovní dům. Velmi zajímavou a pro mnohé klienty též žádanou možností je také tzv. kombinace hypotéky s dalším produktem, např. životním pojištěním.

Jak vybrat hypotéční banku

Na trhu jsou dvě desítky bankovních ústavů nabízejících hypotéky, každá nabízí odlišné podmínky a několik různých typů hypotéčních úvěrů. Najít to nejvýhodnější řešení tak vyžaduje mnoho času a zkušeností.

Jak získat nejvýhodnější hypotéku

Naše společnost dlouhodobě spolupracuje se všemi hypotéčními ústavy a dokážeme vám tak najít nejvýhodnější hypotéku ze všech dostupných nabídek během několika minut. Díky množstevním slevám u nás navíc získáte vždy výhodnější podmínky než když si budete sjednávat úvěr sami. Přečtěte si Proč s námi na hypotéky a zašlete nám online vyplněnou žádost o hypotéční úvěr . My pro vás vše vypočítáme a připravíme a je jen na vás, jestli se rozhodnete využít naší nabídky.

Státní podpora hypotéky

Atraktivitu hypotékám dodával státní příspěvek, který snižoval úrokovou míru z úvěru. Do září 2002 bylo možno získat státní příspěvek na pořízení nové bytové jednotky, ale jen do určité výše. Od 1. září 2002 nabylo účinnosti nařízení vlády o státní finanční podpoře hypotečních úvěrů na starší byty. Obě podpory se stanovují na každý rok podle skutečné hladiny sazeb hypotéčních úvěrů v předešlém roce. Vzhledem k nízké výši aktuálních hypotéčních úrokových sazeb na trhu jsou však obě formy státní podpory hypotéky v současné době nulové (na nové nemovitosti od 1. února 2003, na starší nemovitosti od 1. února 2005). Jediná nepřímá forma státní podpory, spočívá v odpočtu zaplacených hypotéčních úroků z daňového základu (max. 300 000 za rok).

Hypotéka? Hypotéky!


Financování Hypotékou

Všem našim klientům, jak prodávajícím, tak i kupujícím, jsme schopni zajistit kompletní finanční služby. Najdeme pro vás způsob, jak financovat nákup nemovitosti, který bude přesně odpovídat vašim požadavkům.

Hypoteční úvěry

Nejsnadnější cesta k lepšímu bydlení

Co je hypoteční úvěr?

Hypoteční úvěr je vhodný pro každého, kdo plánuje nové bydlení, chce si postavit vlastní dům, rekonstruovat byt nebo třeba koupit rekreační chatu apod.


 •  
  Prodej bytů v Praze

  Sníte o bydlení v novém pražském bytě? FINEP má pro vás řešení!

  Nemovitosti Praha 6

  Makléřky ze Šestky, tým zkušených profesionálek na reality v Praze 6

   


   
  Copyright© 2020  Zjistit Google Pagerank, S-rank a Jyxorank